Japonsko...jak ho asi neznáte...

2. března 2008 v 19:49 | Hinata |  My Diary
Všichni asi známe zemi vycházejícího slunce...Japonsko...Víme že je proslulé anime a mangou...Ale znáte ho také z té "horší" stránky?Tento článek nevěnuji anime...ale tomu jak dokáže být japonsko kruté...

Velryby volají...S.O.S... (úryvky článku z časopisu Dívka)

Možná jste o tomhle celosvětovém problěmu už slyšely a nejspíš i tebe napadla otázka: Proč s vybíjením těhle krásných a vzácných zvířat nedokážou lidi přestat????...

Např. Japonsko a Norsko si prosadily výjimku za tzv. lov pro vědecké účely.Tvrdí také,že některé druhy,jako na příklad plejtvák malý,se přemnožili a jejich stav je potřeba snižovat.Jenže obrovský počet mrtvých velryb svědčí o tom ,že s vědou toto vraždění nemá nic společného...Japonskému "výzkumu" ročně padne za obět 500 těhto obrovských zvířat.Jejich maso vzápětí putuje do restaurací a na tržiště.Konzumace velrybího masa je totiž v Japonsku tradicí.

Oblíbenou součástí jídelníčku v Japonsku jsou bohužel i delfíni.Miliardový byzbys je vykoupen brutálním vražděním nejinteligentnějších mořských savců.

Pokud by ste i vy rádi v téhle oblasti pomohly na stránkách www.greenpeace.cz můžete podepsat petici...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beldaran Beldaran | Web | 2. března 2008 v 23:03 | Reagovat

Japonsko je krásná země, to určitě ano, ale nenamlouvám si, že je to tam nějaký ráj. To co dělají velrybám je opravdu hnusné. Samozřejmě je to otázka jiného úhlu phledu. Co my vnitrozemští vidíme jako úžasné stvoření, Japonci vidí jako obyčejnou rybu dobrou na talíř. Ale to je neomlouvá. U nás se dřív taky lovila různá zvěř a dnes se neloví. Svět se mění a i Japonsko by se mělo přizpůsobit.

2 Hinata Hinata | Web | 3. března 2008 v 8:51 | Reagovat

Neříkám že není krásná :) Japonsko se mi líbí...a to hodně.Jenom tadyto u nich prostě nechápu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama